STEM освіта

STEM-освіта – це низка чи послідовність курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять.

STEM (S - science, T - technology – Е-engineering – М-mathematics). Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін.

План проведення STEM - тижня  2022

В рамках STEM тижня 26.04 2022 відбувся онлайн урок в 5-Б класі на тему Китайська   головоломка. Танграм. Танграм розвиває безліч здібностей. Одна з цілей танграма полягає в навчанні дітей самостійного пошуку рішення. Складаючи фігурки в тому чи іншому порядку,учні пробують різні варіанти, вибираючи оптимальну композицію відповідно до заданих правил. Магічний квадрат, як і інші логічні завдання і головоломки, відмінно активізує розумову діяльність, виховує характер. Автор ідеї - Ірина Замкова.

Продовжуємо STEM тиждень в Меліоративному ліцеї. 26 квітня учні 5 та 6 класів на онлайн уроці з Чорною Ольгою Миколаївною працювали з фарбами та водою з різним температурним режимом. Дізналися, що при змішуванні різних кольорів відбувається мимовільний процес змішування речовин внаслідок теплового руху. Це, мабуть, найпростіший дослід, який можна провести і на уроці, і вдома з дітьми..  Прослідкували за таким явищем, як дифузія.

Трохи в стрічку про продовження STEM тижня в нашому ліцеї. Сьогодні учні 10 класу на он-лайн уроці з Тетяною Глушкопрацювали зі  стрічкою Мебіуса та дізналися про її незвичайні властивості.  Прослідкували застосування цієї стрічки в культурі та архітектурі. Отримали домашнє завдання створити відеоролик про незвичайні властивості цієї стрічки під назвою : «Моя – най незвичайніша».

Трохи в стрічку про продовження STEM - тижня в нашому ліцеї. Сьогодні день Професії та Інженерії.Вибір професії – це одна з важливих складових умов людського щастя, усвідомлення своєї корисності для людей. Тому на допомогу нашим учням 9 класу прийшли представниками важливої, відповідальної та цікавої професії в світі - поліцейські відділу ювенальної превенції Новомосковського РВП.
На онлайн зустрічі учні дізналися про  важливість ювенального поліцейського у громаді. Автор Тетяна Глушко, організатор Ольга Різниченко

В рамках тижня "STEM-освіти" 27.04.2022 для учнів 9 класу було проведено пізнавальний квест "Хто я в майбутньому?"
Кожна людина рано чи пізно стикається із проблемою вибору професії. «Ким я хочу стати в майбутньому?» – таке питання неодноразово постає перед молодими людьми. Наші смаки і вподобання змінюються з часом. Як уникнути помилок і не розчаруватися у виборі професії? Для цього необхідно зрозуміти, які галузі є для нас цікавими, близькими, до чого є потяг та хист.
Сьогодні ліцеїсти стали учасниками квесту, що допоміг краще ознайомитися з професіями, які присутні на ринку праці, їхніми перевагами та недоліками, трудовим законодавством України.
Підготувала і провела захід - Олена КАЛЮЖНА.